امنیت در ربات فروش شارژ چگونه تامین می شود؟

در این مطلب شما را با نحوه کار ربات ها و امنیت انجام تراکنش توسط آن ها مطلع می نمائیم. با ما همراه باشید.

 

شاید در اولین برخورد شنیدن واژه ربات، برای برخی حاوی بار منفی باشد.

اما واقعا ربات چیست و به چه دردی می خورد؟

ربات ها مانند دستیاری همیشه بیدار برای انسان ها هستند که دستوراتی که به آن ها اعلام گردیده را پردازش نموده و انجام می دهند

ربات ها خستگی ناپذیر هستند و سرعت پاسخگویی بسیار بالاتری از انسان ها دارند.

اشتباهات ربات ها در مقایسه با انسان ها بسیار کمتر بوده و نزدیک صفر است.

ربات ها به انسان ها کمک می کنند تا در زمان ، هزینه ، انرژی و … صرفه جویی گردد.

آن ها با دریافت دستورات اولیه کاربر، شروع به پردازش نموده و پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات، خروجی مناسب را با توجه به درخواست کاربر را آماده نموده و ارائه می دهند.

 

چرا خرید شارژ توسط ربات با صرفه تر است ؟

در خرید شارژ توسط ربات ها کمترین میزان پهنای باند مصرف می گردد . شاید 100 کیلوبایت پهنای باند برای انجام یک تراکنش کافی باشد. به همین علت در مصرف دیتا و اینترنت صرفه جویی میشود.

سرعت عمل ربات در پاسخگویی به دستورات کاربر ، مانع از اتلاف زمان شما می گردد

انجام یک تراکنش توسط ربات بسیار اسان بوده و نیاز به داشتن مهارت یا دانش فنی نمی باشد. لذا مانع از سردرگمی کاربران می شود.

ربات تنها اطلاعات اولیه متناسب با نوع خدمات درخواستی کاربر را دریافت می کند ( مانند نوع اپراتور و مبلغ آن در خرید شارژ و یا شناسه قبض ).و اطلاعات کارت بانکی خریدار را دریافت نمی کند.

و اطلاعات بانکی افراد در شبکه امن بانکی و تحت پروتکل https در وب سایت shaparak.ir که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می کند دریافت می شود.

لذا خود ربات هیچگونه اطلاعات کارتی شما را دریافت و یا ذخیره نمی کند.

  • در صورتی که از ربات تلگرام برای خرید ، استفاده می کنید برای اطمینان از مشاهده وب سایت شاپرک، ابتدا از طریق گزینه setting تلگرام، گزینه In-App Browser را غیرفعال کنید سپس به ربات پیام دهید.

https://t.me/inaxbot

  • سپس به عنوان مثال یک کارت شارژ درخواست نمائید. پس از انتخاب اپراتور و مبلغ شارژ، توسط ربات فاکتوری به همراه لینک پرداخت برای شما ارسال می شود .
  • بر روی لینک پرداخت کلیک نمائید.
  • اکنون صفحه ای در مرورگر شما جهت باز کردن لینک پرداخت باز می شود که مشاهده خواهید کرد شما را به سایت shaparak.ir جهت وارد کردن اطلاعات بانکی هدایت می کند.
  • پس از وارد کردن شماره کارت و رمز دوم بر روی دکمه پرداخت کلیک نمائید تا دوباره به سایت اصلی ربات به آدرس inax.ir هدایت شوید.
  • اکنون در صورتی که وجه فاکتور توسط شما در صفحه بانک پرداخت شده باشد . سیم کارت شما شارژ خواهد شد.

 

لذا امنیت اطلاعات کاربران چه در سایت shaparak.ir و چه در سایت inax.ir کاملا تامین گردیده و توسط پروتکل https رمزگزاری گردیده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا کد امنیتی را رفرش نمائید